Plamienie 2 tygodnie przed okresem - jaka jest tego przyczyna?

Witam, mam pytanie, a zarazem problem. Jestem 2 tygodnie przed okresem, współżyję z moim narzeczonym - nie ukrywam, że bez zabezpieczenia, nie stosuję tabletek antykoncepcyjnych ani nie używamy prezerwatyw. Od pewnego czasu zauważyłam plamki czerwone podczas oddawania moczu. Nie są to plamki w moczu, tylko na papierze. Plamki są malutkie i pojedyncze. Co może być tego przyczyną?

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,
plamienie w połowie cyklu może mieć związek z owulacją. Trwa ono zazwyczaj 1-2 dni i nie jest powodem do niepokoju. Gdyby plamienia się nasilały lub przedłużały, należy wykluczyć przede wszystkim zaburzenia hormonalne, stany zapalne dróg rodnych, polipy szyjki macicy, torbiele jajników. Wówczas konieczna będzie konsultacja ginekologiczna.
Pozdrawiam