Co myśleć o tego rodzaju plamieniach?

Pamienie brązowe ok 5 dni przed okresem później normalny okres 7 dni i po nim znowu kilka dni brązowych plamień - nigdy wcześniej tak nie miałam. Następnie już jest normalny sluz/wydzielina.

Redakcja abcZdrowie

Witam,

zarówno plamienia przed okresem, jak i po miesiączce powinny zostać skonsultowane z ginekologiem. Przyczyn plamień w środku cyklu jest bowiem wiele.

Bardzo możliwe, że przyczyniają się do nich takie schorzenia, jak: torbiele jajników, polipy szyjki macicy czy mięśniaki macicy.

Plamienia przed okresem pojawiają się w przypadku niedomogi lutealnej (czyli niewydolności ciałka żółtego), zapalenia przydatków, nadżerki szyjki macicy oraz z powodu zbliżającej się menopauzy. Więcej na ten temat przeczytać można pod linkiem: https://portal.abczdrowie.pl/plamienie-przed-okresem-srodek-cyklu-antykoncepcja.

Przydatne informacje na temat brązowych plamień z pochwy znajdzie Pani również w innym artykule dostępnym pod następującym adresem: https://portal.abczdrowie.pl/brazowe-plamienie.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.