Dlaczego miewam te plamienia między okresami?

Dzien dobry moim problemem jest plamienie między miesiaczkami. Zaczęło się w marcu poł roku po porodzie. Plamienia występują do tej pory raz kilka dni po okresie, raz zaraz przed owulacja albo tydzien przed okresem. Trwają 1,2 dni i przechodzą. Cytologie robiłam w styczniu i wyszła 2 grupa. W tedy też miałam robione usg dopochwowe bo byłam po cc. Z kad moga być te plamienia i dlaczego powtarzają się od marca. Pozdrawiam

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

nie wspomina Pani nic o antykoncepcji. Jeśli przyjmuje Pani tabletki antykoncepcyjne, to mogą one powodować pojawianie się plamień śródcyklicznych.

Jeśli natomiast nie stosuje Pani antykoncepcji hormonalnej, to plamienia międzymiesiączkowe mogą być spowodowane zaburzeniami hormonalnymi, torbielami na jajnikach, nadżerką szyjki macicy, mięśniakami macicy lub infekcjami pochwy. Plamienia mogą pojawiać się od marca, gdyż po porodzie mogło dojść do zaburzeń lub nieprawidłowości, które należy wyleczyć.

Proszę więc udać się do ginekologa i przeprowadzić odpowiednie badania mające na celu znalezienie przyczyny plamień śródcyklicznych.

O plamieniach przed okresem przeczyta Pani w naszym artykule:

https://portal.abczdrowie.pl/plamienie-przed-okresem-srodek-cyklu-antykoncepcja.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.