Czy te plamienia są teraz normalne?

Witam, Mam pytanie-urodziłam 3 miesiące temu przez cesarskie cięcie,połóg przebiegł prawidłowo i równe 10tyg po porodzie pojawił się pierwszy okres,taki sam jak przed ciążą,czyli obfity w pierwszych 4 dniach i 3 następne końcówka tylko mniej bolesny.Teraz dzień przed spodziewaną miesiączką pojawiły się brązowe plamienia/śluz. Na wizycie poporodowej było wszystko w normie,macica kończyła się obkurczać i pojawiła się również owulacja.Czuję się jak na okres,dodam że karmię mieszanie i przyjmuję preparaty na laktację herbatki laktacyjne.Ogólnie o cc przypomina mi tylko blizna,ja czuję się dobrze.Nie przyjmuję także żadnej antykoncepcji.Czy te plamienia są w tym poporodowym okresie przy karmieniu piersią normalne? Pozdrawiam

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

po porodzie miesiączki mogą nie być regularne, a w środku cyklu mogą pojawiać się plamienia. Dzieje się tak zarówno po porodzie naturalnym, jak i po porodzie zakończonym cesarskim cięciem.

Powrót regularnych cyklów wymaga czasu, który może wynosić nawet pół roku. Warto jednak wykluczyć inną przyczynę występowania plamień śródcyklicznych. Czasem bowiem takie dolegliwości wskazują na zaburzenia hormonalne. Jeśli jednak lekarz je wykluczy, to nie ma Pani powodu do niepokoju.

Odpowiedzi na podobne pytania znajdują się poniżej:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/co-oznacza-to-plamienie-po-porodzie,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/plamienia-podczas-karmienia-piersia,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/plamienia-po-pologu.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.