Czy ten śluz to może być coś niepokojącego?

Witam jestem 9tyg po porodzie siłami natury. Połóg skończył mi się około 6 tygodnia . 7 tyg po porodzie zauważyłam ciagnacy klejący żółty sluz zabarwiony krwia, później po kilku dniach miałam różowe plamienie i czasem krwawienie lekkie wystarczyła wkladka . Teraz od wczoraj znow pojawił mi się żółty sluz z pasmami krwi. Czy to może być coś niepokojącego? Lekarza mam dopiero w następnym tygodniu.

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

choć zakłada się, że połóg kończy się po sześciu tygodniach, to plamienia mogą utrzymywać się nieco dłużej.

Ważne, aby wydzielina po połogu zmniejszała się wraz z upływem czasu. Pasma krwi mogą również świadczyć o zbliżającej się menstruacji. U kobiet, które nie karmią piersią, pierwsza menstruacja może powrócić nawet po ośmiu tygodniach od porodu.

Przedłużone plamienia należy oczywiście skonsultować z ginekologiem. Proszę więc koniecznie wspomnieć o tych plamieniach podczas wizyty. Jeśli nie odbyła Pani wizyty kontrolnej po 6 tygodniu, to warto to spotkanie przyspieszyć, aby mieć pewność, że nie dzieje się nic niepokojącego.

Podobne pytania znaleźć można poniżej:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/zolta-wydzielina-z-pochwy-po-pologu,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/jasnoczerwona-krew-tydzien-po-pologu,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/jak-dlugo-moze-trwac-krwawienie-poporodowe.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.