Czy to oznacza, że wkładki nie są dla mnie?

Dzień dobry mam pytanie: od pół roku po porodzie mam założoną wkładkę domaciczną. Moje miesiączki wyglądają tak, że najpierw są dwa dni śluzu zabarwionego krwią, potem 2, 3 dni plamień w końcu jeden dzień normalnego okresu i znowu Ok 5 dni plamien przy podcieraniu. Wydzielina po okresie ma kolor żółty ale jest bezzapachowy tylko martwi mnie ten kolor. Nigdy nie miałam problemów z okresem który trwał zazwyczaj 5 dni i był co 28 dni. Teraz nie umiem określić kiedy zaczyna się okres. W ciąży miałam robioną cytologię więc wyszła PAP 1. Już nie wiem co mam robić bo może ta wkładka nie jest dla mnie albo trzeba jeszcze poczekać. Proszę o pomoc.

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

nie napisała Pani, jaką konkretnie wkładkę domaciczną posiada.

Wyróżnić można dwa rodzaje wkładek: niehormonalne (miedziane) oraz hormonalne. Miesiączkowanie po założeniu spirali może się zmienić i nie wyglądać tak jak dotychczas. W przypadku wkładek niehormonalnych okresy mogą być bardziej obfite oraz dłuższe i bardziej bolesne niż wcześniej.

Wkładki hormonalne mogą powodować natomiast skąpe menstruacje, a nierzadko nawet całkowite zahamowanie okresu. Najlepiej porozmawiać z ginekologiem na temat miesiączek u Pani i poradzić się, czy jest ona dla Pani odpowiednia.

Pytania o podobnej tematyce umieszczamy pod poniższymi linkami:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/plamienia-przy-zalozonej-wkladce-miedzianej,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/brazowe-plamienia-przy-zalozonej-wkladce-mirena,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/bole-brzucha-i-plamienia-przy-wkladce-hormonalnej.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.