Co oznacza takie krwawienie po założeniu wkładki?

witam dwa tyg temu zalozylam wkladke mirena wczoraj dostalam "okres" wczoraj jedna plamka dzisiaj jedna w dodatku 5 dni wczesniej niz powinnam dostac czy to normalne ze po tak krotkim czasie od zalozenia mam taka miesiaczke ?

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

producent wkładki Mirena informuje, że u wielu kobiet w pierwszych miesiącach stosowania tej formy antykoncepcji mogą pojawiać się niewielkie krwawienia oraz częste plamienia. Taka sytuacja zazwyczaj ma miejsce przez pierwsze trzy miesiące, choć może utrzymywać się dłużej.

Najprawdopodobniej więc plamienie, które Pani zauważyła nie jest krwawieniem miesiączkowym, lecz jednym z działań niepożądanych wynikających z aplikacji wkładki Mirena.

Proszę również pamiętać, że wkładka Mirena może spowodować zmianę charakteru dotychczasowych menstruacji. Możliwe jest ich nasilenie, ale również całkowity zanik krwawień miesiączkowych. Obie sytuacje są dopuszczalne, choć w przypadku nasilenia menstruacji należy poinformować o tym ginekologa.

Podobne pytania umieszczamy poniżej:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/plamienia-przez-rok-po-zalozeniu-wkladki-mirena,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/stosowanie-wkladki-domacicznej-a-plamienia,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/jak-dlugo-od-zalozenia-wkladki-moge-jeszcze-plamic.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.