Co oznacza krwawienie podczas stosowania wkładki Mirena?

Witam, 1.5 roku temu założyłam system antykoncepcyjny Mirena. Na początku tego roku krwawienia praktycznie ustały, pojawiały się tylko bardzo rzadko małe plamienia. Niestety od 2 dni pojawiło się dość obfite krwawienie, na początku były to brunatne skrzepy, teraz już jasnoczerwona krew z małymi skrzeplinami, która ustaje na około 1h i wtedy wypływa w dużej ilości i tak przez całą dobę.. Na poprzednich wizytach u ginekologa wszystko było w porządku, nitkę wyczuwam w samobadaniu, co może być nie tak? Czy to normalne?

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

tak silne krwawienia nie są normalne. Powinna Pani niezwłocznie udać się do ginekologa, aby sprawdzić, jaka jest przyczyna występowania krwawień wraz ze skrzepami.

Zgodnie z informacjami umieszczonymi w ulotce przez producenta wkładki Mirena – należy zwrócić się do lekarza, gdy wystąpiły nagłe zmiany w przebiegu cyklu miesiączkowego, a więc kiedy krwawienia nie występują bądź są skąpe, a następnie dochodzi do nagłego, intensywnego krwawienia, jak jest w Pani przypadku.

Jednocześnie producent informuje, że system ten może być przyczyną zmian w miesiączkowaniu: krótszych lub dłuższych krwawień oraz plamień. Warto to jednak skontrolować u specjalisty.

Inne pytania poruszające podobną tematykę znaleźć można poniżej:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/obfite-krwawienie-i-skrzepy-w-czasie-stosowania-spirali, https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/obfite-miesiaczki-a-zalozenie-wkladki-wewnatrzmacicznej, https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/krwawienie-przy-zalozonej-wkladce-wewnatrzmacicznej.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.