Zapytaj lekarza

7 3 7 , 1 6 0

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Obfite miesiączki a założenie wkładki wewnątrzmacicznej

Witam, chcę założyć wkładkę wewnątrzmaciczną, kiedyś już miałam założoną i spełniała swoją funkcję. Obecnie jestem po trzech porodach i podczas ostatniego miałam dwa masaże szyjki oraz pękniętą szyjkę macicy. Mam obawy,że wkładka może wypadać. Czy te obawy są uzasadnione? Nadmieniam,że mam obfite miesiączki(taka uroda) czy są przeciwskazaniem do założenia wkładki? Za odp.dziękuję i pozdrawiam
KOBIETA ponad rok temu

Menopauza - najważniejsze informacje

Proponuję badanie ginekologiczne wraz z USG dopochwowym ocena
narządu rodnego / Trzon macicy, jajniki/ wraz z szyjką macicy ocena długości szyjki macicy.
Wcześniejsze wykonanie badania cytologicznego-przy prawidłowym wyniky
możliwość założenia wkładki.
W przypadku obfitych miesiączek bardziej wskazana byłby implant wewnątrzmaciczny
IUS LGN 20.

Specjalista w dziedzinie ginekologii i położnictwa. Posiada wieloletnie doświadczenie w diagnozowaniu i leczeniu najczęstszych chorób ginekologicznych.
0

Proponuję: ocenę cytologiczną szyjki macicy, USG dopochwowe ocena szyjki macicy , endometrium. W przypadku prawidłowych wyników badań, dobór odpowiedniej wkładki wewnątrzmacicznej / patrz obfite krwawienia miesięczne/ wskazna byłaby IUSGN20.

Specjalista w dziedzinie ginekologii i położnictwa. Posiada wieloletnie doświadczenie w diagnozowaniu i leczeniu najczęstszych chorób ginekologicznych.
0
Lek. Piotr Wajda Ginekolog, Krosno
87 poziom zaufania

eśli miesiączki normalnie są obfite to proponuje rozważyć założenie wkładki hormonalnej MIRENA która zmniejsza zdecydowanie obfitość miesiączek i w ten sposób ryzyko wypadnięcia jest minimalne. Normalna wkładka ( nova albo inna tego typu) z reguły nasilają obfitość miesiączek i nie nadają się dla kobiet które obficie miesiączkują . Poza tym skuteczność antykoncepcyjna mireny jest kilka razy wyższa niż zwykłej wkładki.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy