Wypadnięcie wkładki antykoncepcyjnej

Dwa miesiące temu została założona mi wkładka nova t 200 dzisiaj w 6 dniu cyklu wkładka wypadła wraz z dużym skrzepem czy jest to normalne?czy będę mogła założyć następna wkładkę jeżeli moje miesiączki są bardzo obfite?

Normalna wkładka ( nova albo inna tego typu) z reguły nasilają obfitość miesiączek i nie nadają się dla kobiet które obficie miesiączkują .
Poza tym skuteczność antykoncepcyjna mireny jest kilka razy wyższa niż zwykłej wkładki.