Co oznaczają te bóle po założeniu wkładki domacicznej?

Dzień dobry, 2 i pół tygodnia temu miałam zakładaną wkładkę domaciczna typu Nova-t, na początku wszystko było dobrze i nie czułam żadnego bólu, ale tydzień temu zaczęłam odczuwać delikatny, czasami trochę mocniejszy ból w podbrzuszu, czy jest to normalne?

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

bóle brzucha to jedne z najczęściej występujących skutków ubocznych wkładki domacicznej. Jak informuje producent wkładki domacicznej typu NovaT380 w ciągu pierwszych tygodni od założenia wkładki mogą pojawiać się dolegliwości bólowe (podobne do bólu towarzyszącego menstruacji) oraz plamienia.

Dolegliwości te nie powinny być jednak silne ani nie powinny zwiększać się wraz z upływem czasu. W przypadku, gdy dolegliwości te utrzymywać się będą dłużej niż kilka tygodni lub zwiększą swoje nasilenie, należy skonsultować się z lekarzem. Jeśli w tym momencie ból jest delikatny lub umiarkowany, to najprawdopodobniej wszystko jest w porządku i jest to normalny objaw.

Podobne pytania znajdzie Pani pod linkami:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/jak-dlugo-moga-trwac-bole-po-zalozeniu-spirali,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/bole-brzucha-po-zalozeniu-wkladki-wewnatrzmacicznej,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/bole-skurczowe-po-zalozeniu-wkladki-wewnatrzmacicznej.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.