Czy mogę uprawiać sport przy wkładce antykoncepcyjnej?

Dzień dobry mam pytanie jestem kilka lat po operacji usunięcia mięśniaków, miałam założoną wkładkę, jednakże podczas wysiłku fizycznego wkladka się przesunęła i musiałam mieć ja usunięta, teraz mam założoną druga nową, mam też macicę w tyło zgięciu w związku z tym mam pytanie, czy mając wkładkę mogę biegać, jeździć na rowerze, współżyć czy podczas stosunku lub pieszczot wkladka może się przesunąć bądź wypaść podczas skurczów macicy podczas współżycia bardzo obawiam się tej wkładki mimo że muszę ją mieć aby nie mieć krwotokow bardzo proszę o odpowiedź
KOBIETA, 31 LAT 3 miesiące temu
Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

posiadanie wkładki antykoncepcyjną nie jest przeciwwskazaniem do uprawiania sportu ani współżycia. Prawidłowo założona wkładka domaciczna nie powinna się przemieszczać ani stwarzać żadnego zagrożenia.

Większość kobiet korzystających z wkładek domacicznych nie ma problemów z wykonywaniem różnych aktywności. Jeśli jednak zauważy Pani jakiekolwiek nieprawidłowości, to trzeba niezwłocznie zgłosić się do ginekologa, który oceni sytuację.

W naszym serwisie pojawiały się podobne pytania, które można znaleźć pod linkami:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/w-wyniku-czego-moze-przesunac-sie-wkladka-wewnatrzmaciczna,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/jakie-jest-prawdopodobienstwo-przesuniecia-sie-spirali-wewnatrzmacicznej,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/przesuniecie-wkladki-wewnatrzmacicznej.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.