Czy wkładka Mirena powoduje te dolegliwości skórne?

Chciałabym zapytać czy wysypka w postaci kaszki/ drobnej gęsiej skórki na twarzy i szyi oraz zaczerwienienie skóry twarzy może być skutkiem założenia wkładki Mirena? Chciałabym dodać ze w tym samym czasie urósł mi węzeł chłonny pod brodą. Nie mam żadnej infekcji wirusowej ani innych objawów chorobowych. Z góry dziękuje za odpowiedź.
KOBIETA, 39 LAT 3 miesiące temu

Czy świąd da się zredukować?

Atopowe zapalenie skóry byłoby mniej uciążliwe dla pacjenta, gdyby udało się zredukować świąd. Czy można to zrobić? Na to pytanie odpowiada prof. Jacek Szepietowski.

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Dzień dobry,

wkładka domaciczna, czyli inaczej spiralka, to forma antykoncepcji dla kobiet. Jej zastosowanie niesie za sobą ryzyko skutków ubocznych. Nie doprecyzowuje Pani, którą odmianę wkładki zdecydowała się zastosować. Wkładki domaciczne mają dwie odmiany: wkładki domaciczne hormonalne, które stopniowo wydzielają syntetyczny progesteron, wkładki domaciczne wydzielające związki miedzi. Przedstawione przez Panią dolegliwości mają raczej charakter zmian hormonalnych i wymagałyby porady lekarskiej. Proszę się zgłosić do lekarza ginekologa. Może też Pani zapoznać się z wpisami poniżej, gdzie konsultowane są podobne dolegliwości.

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/tlusta-cera-po-zalozeniu-wkladki-wewnatrzmacicznej-mirena

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/wkladka-domaciczna-a-bolace-zmiany-skorne-na-twarzy

https://portal.abczdrowie.pl/co-to-sa-wkladki-domaciczne

https://portal.abczdrowie.pl/wkladki-domaciczne-mirena

https://parenting.pl/wkladka-wewnatrzmaciczna-uwalniajaca-hormony-mirena

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty