Co oznacza ten ból podbrzusza po założeniu wkładki?

Witam, wczoraj miałam zakładana wkładkę wewnątrzmaciczna. Byłam poinformowana o bolu w okolicach dolnej partii brzucha. I tak było. Ale dziś odczuwam dyskomfort i kłóciła w górnej partii brzucha, a dokładnie nad pępkiem. Czy to normalne zjawisko? Czy wkładka się układa i macica się do niej przyzwyczaja? Czy lepiej iść to zbadać?

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

bóle brzucha to jedne ze skutków ubocznych, jakie mogą pojawić się po założeniu wkładki domacicznej.

Mogą one trwać nawet kilka pierwszych miesięcy i wraz z upływem czasu zmniejszają się. Jeśli nie są one zbyt silne, to najprawdopodobniej nie ma powodu do niepokoju, choć dla pewności może Pani udać się do ginekologa, który sprawdzi, czy wkładka znajduje się w odpowiednim miejscu. Jeśli nie będzie on widział żadnych nieprawidłowości, a dolegliwości nadal będą występowały, to doraźnie można zastosować leki przeciwbólowe.

Podobne pytania pojawiały się w naszym serwisie. Odpowiedzi na nie znaleźć można po kliknięciu w poniższe linki:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/jak-dlugo-moga-trwac-bole-po-zalozeniu-spirali, https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/bole-brzucha-po-zalozeniu-wkladki-wewnatrzmacicznej.

O skutkach ubocznych tej metody antykoncepcji przeczyta Pani w artykule:

https://portal.abczdrowie.pl/jakie-sa-skutki-uboczne-stosowania-wkladki-wewnatrzmacicznej.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.