Jak długo mogą trwać bóle po założeniu spirali?

Mam 25 lat i jedno dziecko. Póki co nie planuję więcej dzieci, więc w ubiegłym tygodniu, w czwartek, miałam założoną spiralę. Mam lekkie bóle podbrzusza (podobne bóle jak przy miesiączce) i miałam również plamienie, które ustąpiło w niedzielę. Zastanawiam się, czy to normalne (zdaję sobie sprawę, że każdy organizm reaguje inaczej), że takie bóle występują. A może jest to związane ze złym założeniem? Może organizm musi się przyzwyczaić??? Czy takie bóle towarzyszą tylko na poczatku, czy może przez cały czas noszenia spirali? Mam spiralę na 10 lat - byłam trochę zdziwiona, bo słyszałam o spiralach na 3 i 5 lat. Z góry dziękuję za odpowiedź.

KOBIETA, 25 LAT ponad rok temu

Naturalne metody unikania ciąży

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam!

Bóle brzucha, obok krwawień, to najczęstsze skutki uboczne stosowania wkładek wewnątrzmacicznych. Nie musi to być związane z nieprawidłowym założeniem spirali, jednak jeśli jest Pani zaniepokojona, warto udać się do ginekologa na wizytę. Powyższe działania niepożądane występują najczęściej w czasie pierwszych miesięcy po założeniu systemu i w miarę upływu czasu przemijają. 

Pozdrawiam!

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty