Zapytaj lekarza

7 4 0 , 8 8 1

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Czy po założeniu tej spirali można bez obaw uprawiać seks?

Czy po założeniu antykoncepcyjnej spirali miedzianej (po zalecanych 24h) można już uprawiać seks bez obawy o niechcianą ciąże?
KOBIETA, 27 LAT 3 miesiące temu

Poród - kiedy należy udać się do szpitala?

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam,

spirala miedziana należy do metod zwanych odwracalną antykoncepcją długoterminową – można używać jednej spirali od 5 do nawet 10 lat, ciesząc się wysokim stopniem ochrony przed nieplanowaną ciążą.

Więcej informacji na ten temat odnajdzie Pani w naszym artykule: https://portal.abczdrowie.pl/bezpieczenstwo-wkladek-wewnatrzmacicznych.

Pełne działanie antykoncepcyjne spirali miedzianej można odnotować od razu po założeniu, zwłaszcza, że dochodzi do niego podczas menstruacji.

Natomiast warto pamiętać, by raz na jakiś czas kontrolować położenie spirali poprzez upewnienie się, że sznureczki są na miejscu.

Być może zainteresuje Panią także ten artykuł: https://portal.abczdrowie.pl/jak-dziala-wkladka-wewnatrzmaciczna.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy