Czy po założeniu spirali okres może się opóźniać?

Pod koniec ostatniego okresu, ginekolog założył mi spiralę bez hormonów. Parę dni jeszcze krwawiłam. Później podczas pierwszego stosunku, po założeniu spirali, zaczęłam krwawić - trwało to trzy dni. Okresy mam dość nieregularne - 27 do 32 dni. Raz zdarzyła się nawet przerwa 36 dni. Dziś jest 31. dzień i nadal nie dostałam miesiączki. Zaczynam się denerwować. Czy tak może być? Dodam, że w trakcie stosunku nie doszło do wytrysku w środku. Z góry dziękuję za odpowiedź.

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Dzień dobry!

Proszę spokojnie poczekać na krwawienie. Nawet, gdyby pojawiła się ciąża to spirala usunie ją mechanicznie i pojawi się krwawienie.

Z poważaniem