Dlaczego nie mam okresu po usunięciu spirali?

W styczniu ściągnęłam spirale i spóźnia mi się miesiączka. Miałam dostać pod koniec stycznia a już mamy luty i nigdy nie spóźniała mi się miesiączka. Czy spirala przy ściągnięciu mogła coś uszkodzić? Czekam na odpowiedź!
ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie!

Nie precyzuje Pani typu spirali, której Pani używała. Jeżeli była to wkładka miedziana to nie powinna mieć wpływu na gospodarkę hormonalną, a zatem nie powinno dochodzić do zaburzeń miesiączkowania. W przypadku wkładki hormonalnej istnieje możliwość przejściowych zaburzeń cyklu. Proponowałabym poczekać jeszcze kilka dni, być może miesiączka pojawi się z kilkudniowym opóźnieniem.

Jeżeli jednak krwawienie się nie pojawi wskazana będzie wizyta u ginekologa, który ustali przyczynę Pani dolegliwości.

Pozdrawiam