Zapytaj lekarza

7 4 2 , 1 2 6

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Dlaczego mam krwawienie po usunięciu spirali?

Witam. Mam 28 lat, 3 porody za sobą ostatni we wrześniu 2019. przez tok czasu miałam spirale którą niestety trzeba było wyciągnąć bo miałam bardzo obfite miesiączki i się obnizyla. Od wyjecia spirali mija 5 tygodni i przez te wszystkie tygodnie mam krwawienie. Delikatne. Czasem mocniejsze czasem lżejsze ale jest codziennie i bez wkładki ani rusz... Skąd może być to krwawienie?? Dodam że nadal karmię piersią więc moje hormony sa bardzo rozregulowane. Proszę o pomoc.
KOBIETA, 29 LAT 2 miesiące temu

Powikłania poporodowe

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam,

plamienia lub krwawienia pojawiają się dosyć często po założeniu spirali antykoncepcyjnej. Po jej usunięciu może również dojść do niewielkiego krwawienia, jednak zazwyczaj trwa ono kilka dni. 5-tygodniowe krwawienie, o którym Pani wspomina, wymaga konsultacji lekarskiej. Proszę więc niezwłocznie udać się do lekarza, którzy wyjmował spiralę. Po usunięciu wkładki domacicznej miesiączki powinny bowiem wrócić do stanu pierwotnego.

Więcej o tej metodzie antykoncepcji przeczyta Pani w artykule: https://portal.abczdrowie.pl/wkladka-domaciczna.

Podobne pytania pojawiły się także w naszym serwisie. Odpowiedź na nie znajdzie Pani pod linkami: https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/krwawienia-po-usunieciu-spirali-antykoncepcyjnej, https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/krwawienie-po-usunieciu-spirali-mirena.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy