Dlaczego mam krwawienie po usunięciu spirali?

Witam. Mam 28 lat, 3 porody za sobą ostatni we wrześniu 2019. przez tok czasu miałam spirale którą niestety trzeba było wyciągnąć bo miałam bardzo obfite miesiączki i się obnizyla. Od wyjecia spirali mija 5 tygodni i przez te wszystkie tygodnie mam krwawienie. Delikatne. Czasem mocniejsze czasem lżejsze ale jest codziennie i bez wkładki ani rusz... Skąd może być to krwawienie?? Dodam że nadal karmię piersią więc moje hormony sa bardzo rozregulowane. Proszę o pomoc.

Redakcja abcZdrowie

Witam,

plamienia lub krwawienia pojawiają się dosyć często po założeniu spirali antykoncepcyjnej. Po jej usunięciu może również dojść do niewielkiego krwawienia, jednak zazwyczaj trwa ono kilka dni. 5-tygodniowe krwawienie, o którym Pani wspomina, wymaga konsultacji lekarskiej. Proszę więc niezwłocznie udać się do lekarza, którzy wyjmował spiralę. Po usunięciu wkładki domacicznej miesiączki powinny bowiem wrócić do stanu pierwotnego.

Więcej o tej metodzie antykoncepcji przeczyta Pani w artykule: https://portal.abczdrowie.pl/wkladka-domaciczna.

Podobne pytania pojawiły się także w naszym serwisie. Odpowiedź na nie znajdzie Pani pod linkami: https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/krwawienia-po-usunieciu-spirali-antykoncepcyjnej, https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/krwawienie-po-usunieciu-spirali-mirena.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.