Czy to jest normalne po wyjęciu spirali?

Witam, w kwietniu ściągnęłam spiralę hormonalną 16 maja dostałam pierwsza miesiączkę skąpa , potem 10 czerwca dostałam kolejna obfitą kolejnej brak, do tego dochodzą bóle żołądka i popołudniu jest mi niedobrze . Dzisaj zrobiłam test Beta hCG wynik wyszedł 0.2 U/l czy powinnam się martwić czy to jest normalne po wyjęciu spirali? Dodam że staramy się z mężem o dziecko

Redakcja abcZdrowie

Witam,

podany przez Panią wynik testu beta-HCG nie wskazuje na ciążę. Choć normy zależne są od laboratorium, w którym wykonywane było badanie, to zakłada się, że każdy wynik poniżej 5 jednostek oznacza brak ciąży.

Nie napisała jednak Pani ile dni po stosunku zostało wykonane badanie. Zaleca się bowiem, aby zrobić je po około 7-10 dniach od współżycia.

Nieregularne cykle miesiączkowe po usunięciu spirali mogą wynikać z zaburzeń hormonalnych. Być może Pani organizm potrzebuje czasu, aby odzyskać równowagę hormonalną. Taka sytuacja może trwać nawet kilka miesięcy po wyjęciu spirali.

Pytania o miesiączkę po usunięciu wkładki znajdzie Pani pod linkami: https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/brak-miesiaczki-po-usunieciu-spirali, https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/jak-moze-wygladac-miesiaczka-po-usunieciu-spirali.

Natomiast o skutkach ubocznych stosowania wkładki domacicznej przeczyta Pani w artykule: https://portal.abczdrowie.pl/jakie-sa-skutki-uboczne-stosowania-wkladki-wewnatrzmacicznej.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.