Czy powinnam poczekać na kolejne krwawienie?

Dzien dobry, 24 lutego mialam zalozona wkladke hormonalna kyleena. Po 14 dniach musialam ja usunac ze wzgledu na okropne bole brzucha, przez ktore nie moglam funkcjonowac. Wkladke wyciagnelam 10.03 a dzis tj 12.03 mam bole miesiaczlowe i wystapilo krwawienie. 1 dnia krwawienia powinnam wziac 1rwsza tabletke Antykoncepcyjna. Czy to juz czy czekac na kolejne krwawienie i kiedy ono nastapi Pozdrawiam

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

skoro miała Pani przyjąć pierwszą tabletkę antykoncepcyjną w pierwszym dniu krwawienia, to proszę tak uczynić. Nie ma potrzeby czekać na kolejne krwawienie, które na skutek zmiany sposobu antykoncepcji nie wiadomo kiedy nastąpi.

Warto jednak pomyśleć o dodatkowym zabezpieczeniu co najmniej przez najbliższy tydzień z uwagi na to, że ciągłość antykoncepcji nie została zachowana i miała Pani dwa dni przerwy pomiędzy wyjęciem wkładki a rozpoczęciem tabletek.

Nasi eksperci odpowiadali już na podobne pytania innych użytkowników. Oto kilka z nich:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/usuniecie-wkladki-domacicznej-a-rozpoczecie-stosowania-tabletek-antykoncepcyjnych,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/zmiana-wkladki-wewnatrzmacicznej-na-tabletki-antykoncepcyjne,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/brak-miesiaczki-po-wyjeciu-wkladki-i-zakonczeniu-brania-tabletek.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.