Brak miesiączki po wyjęciu wkładki i zakończeniu brania tabletek

Witam. Mam mały problem.
Przez ostatnie 5 lat miałam założoną wkładkę domaciczną. W zeszłym miesiącu została wyjęta w pierwszym dniu miesiączki. Następnie tego samego dnia rozpoczęłam przyjmowanie tabletek antykoncepcyjnych (******). Przez pierwsze 2-3 dni nie miałam miesiączki, następnie pojawiła się bardzo skąpa, a później brązowe plamienie. Jakieś półtora tygodnia od zaczęcia przyjmowania tabletek uprawiałam seks. Przez cały okres brania tabletek pojawiało się lekkie krwawienie i brązowe plamienie. Piersi mi nabrzmiały i są obolałe. Gdy po 21 dniach brania tabletek miała pojawić się właściwa miesiączka, niestety nie pojawiła się. Już jest trzeci dzień i nadal nic.
Czy jest prawdopodobne, że jestem w ciąży? Czy to tylko zaburzenia hormonalne?

Witam!

Po wyjęciu wkładki i rozpoczęciu stosowania antykoncepcji hormonalnej mogły wystąpić opisywane przez panią nieregularne krwawienia i plamienia. Organizm musi się przyzwyczaić do nowej formy leczenia.

Przy przyjmowaniu tego preparatu mogą się pojawić bóle i powiększenie piersi (przeważnie przejściowe) oraz zaburzenia miesiączkowania w postaci skąpych i krótkotrwałych krwawień z odstawienia oraz nieregularnych krwawień i plamień z dróg rodnych (też zazwyczaj przejściowe). Nie należy się martwić, że 3 dni po odstawieniu okres jeszcze nie wystąpił - może się pojawić lada dzień.

Ponieważ rozpoczęła Pani stosowanie antykoncepcji hormonalnej w pierwszym dniu cyklu (pierwszy dzień krwawienia), zapobiega  ona zajściu w ciążę już od pierwszej tabletki. Żadna metoda antykoncepcyjna nie chroni przed zapłodnieniem w 100%, dlatego nie mogę z całą pewnością wykluczyć ciąży, ryzyko jednak jest znikome (i związane ze skutecznością danej metody antykoncepcyjnej).

W kolejnych cyklach dolegliwości powinny powoli ustępować. Jednak krwawienia z odstawienia mogą być niewielkie.