Co robić z tymi plamieniami przy wkładce antykoncepcyjnej?

Witam, od dwóch miesięcy mam wkładkę Kyleena. Od tego czasu bez przerwy plamię/miesiączkuję. Tydzień temu, przez dwa dni brałam tabletki Ashwagandha. Rozumiem, że zioła te osłabiają działanie wkładki. Czy przyjęcie tych tabletek mogło trwale zaburzyć działanie wkładki czy wraz z ich odstawieniem wkładka będzie działać poprawnie?

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

przyjęcie tabletek Ashwagandha nie wpłynie trwale na działanie wkładki domacicznej Kyleena. Co więcej, zdaniem naszych ekspertów ta indyjska roślina nie powinna zaburzać działania antykoncepcji hormonalnej (a do takiej należy system Kyleena).

W związku z tym wkładka, którą Pani założyła powinna zachować swoją skuteczność, a plamienia, o których Pani wspomina najprawdopodobniej są jednym ze skutków ubocznych tej formy antykoncepcji. Producent Kyleena informuje bowiem, że system ten może mieć wpływ na cykl miesiączkowy.

Pytania z podobnych zakresów umieszczamy poniżej:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/dlugotrwale-krwawienie-po-zalozeniu-wkladki-kyleena,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czy-leki-przeciwdepresyjne-maja-wplyw-na-antykoncepcje-hormonalna,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czy-mozna-stosowac-ashwagandhe-przy-stosowaniu-tych-tabletek-antykoncepcyjnych.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.