Czy taki śluz jest powodem do zmartwień?

Witam, jestem po założeniu wkladki IUD Kyleene, 4 pierwsze dni były ciężkie (czułam się jak nie ja, nieco opuchnięta, bóle głowy, bóle podbrzusza) jednak szybko minęło i czuję się dziwnie dobze - wysokie libido, brak bóli, a dodatkowo występuje u mnie śluz podobny do owulacyjnego (jest w miarę przezroczysty i trochę rozciągliwy, jednak pęka szybko i lepi się między palcami, nie tak jak zwykły śluz płodny). Czy taki stan sytuacji jest normalny? Czy śluz przypominający płodny na Kyleene kest objawem do zmartwienia? Wciąż występuje u mnie plamienie (12 dni od założenia wkładki)

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

wkładki domaciczne zagęszczają śluz szyjki macicy, utrudniając tym samym drogę plemnikom.

Wspomina o tym producent wkładek Kyleena, która w ulotce mówi o tym, że system Kyleena zmniejsza comiesięczny wzrost śluzówki macicy oraz zagęszcza śluz szyjkowy. Takie działanie uniemożliwia styczność komórki jajowej oraz plemników, dzięki czemu nie dochodzi do zapłodnienia.

Jeśli zaś chodzi o plamienia, to jest to jeden z bardzo częstych skutków ubocznych, który występuje u więcej niż 1 na 10 pacjentek.

Inne pytania o działanie wkładki Kyleena znajdzie Pani pod poniższymi linkami:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/sluz-w-krwi-przy-stosowaniu-wkladki-hormonalnej,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/dlaczego-podczas-stosowania-wkladki-mirena-wystepuje-sluz-plodny,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czy-taka-wydzielina-to-normalne-zjawisko.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.