Jak należy wykonać badania hormonalne mając wkładkę domaciczną?

Mam założoną wkładkę domaciczną Kyleena. W związku z trądzikiem kosmetolog zalecił mi wykonanie badań hormonalnych. Czy przy wkładce wyniki tych badań będą wierzytelne oraz czy przy wkładce występuje owulacja? Czy badania hormonalne przy wkładce powinnam wykonać w zależnych dniach tak samo jak bez wkladki?
KOBIETA, 24 LAT 10 miesięcy temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie,

wkładki domaciczne, takie jak Kyleena, są jednym z rodzajów hormonalnych metod antykoncepcyjnych. Zawierają one hormon lewonorgestrel, który działa głównie poprzez zagęszczanie śluzu szyjki macicy, co utrudnia dostanie się plemników do jajeczek. Owulacja przy wkładce może dalej występować.

Przy wkładkach domacicznych, badania hormonalne mogą wyjść lekko zafałszowane, dlatego w takiej sytuacji zalecamy kontakt z ginekologiem, który udzieli Pani więcej informacji.

Więcej informacji na podany temat można znaleźć w treściach, do których odsyłam w linku poniżej:

https://portal.abczdrowie.pl/wkladka-domaciczna

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.