Czy wkładka antykoncepcyjna powoduje takie objawy i odczucia?

Witam serdecznie czy mając wkładkę Mirena, można podczas np pieszczot palcem usunąć ta wkładkę, oraz czy partner wyczuwa ta wkładkę penisem, czy podczas stosunku można odczuwać ból ja jako kobieta a także mój partner przez tą wkładkę?
KOBIETA, 30 LAT 10 miesięcy temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie,

wkładka Mirena jest rodzajem wkładki antykoncepcyjnej, która uwalnia progesteron, aby zapobiegać ciąży. Jest umieszczana przez lekarza wewnątrz macicy i zazwyczaj służy do pięciu lat.

Usuwanie wkładki powinno być przeprowadzane przez lekarza. Nie jest zalecane próbowanie samodzielnego usuwania jej palcem, ponieważ może to prowadzić do poważnych powikłań i infekcji.

Jeśli chodzi o odczuwalność wkładki Mirena przez partnera, zazwyczaj nie powinno to stanowić problemu. Wkładka jest umieszczana wewnątrz macicy i podczas stosunku nie odczuwa się jej obecności.

Więcej informacji na podany temat można znaleźć w treściach, do których odsyłam w linku poniżej:

https://portal.abczdrowie.pl/wkladka-domaciczna

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.