Zapytaj lekarza

7 4 0 , 1 9 3

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Czy po tak długim czasie noszenia spirali nie będzie problemów z zajściem w ciążę?

Kobieta33 Witam. Od 8lat mam zakładana spirale hormonalna Mirena. Czy po takim długim czasie bez żadnych problemów zaszala bym w ciążę? I czy tej ciaY nie zagrażało nic... Chodzi mi o to czy dziecko nie miło żadnych problemów zdrowotnych? Mogą się pojawić jakieś skutki uboczne które obciążyły by dziecko? Dziękuję za pomoc
KOBIETA, 33 LAT 11 miesięcy temu

Wstyd nie zapytać - ciąża bez opryszczki

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam, producent Mireny informuje, że płodność wraca już w pierwszym cyklu po usunięciu wkładki, choć zazwyczaj lekarze zalecają pacjentce, by odczekała kilka cykli aż unormuje się gospodarka hormonalna organizmu i wygoją ewentualne mikrourazy śluzówki spowodowane podrażnieniem. Pojawiają się głosy o niewielkim zwiększeniu ryzyka ciąży pozamacicznej w przypadku zajścia w ciążę bezpośrednio po wyjęciu wkładki, choć nie są one potwierdzone – producent informuje, że jest to bardzo rzadkie działanie niepożądane podczas użytkowania Mireny. Więcej o ewentualnych wadach stosowania wkładki antykoncepcyjnej pod tym adresem: https://portal.abczdrowie.pl/wady-wkladek-wewnatrzmacicznych. Płodowi nic nie grozi – wkładka uwalnia syntetyczny hormon tylko w czasie, kiedy jest założona. Po wyjęciu jej z dróg rodnych, działanie hormonalne ustaje, zaś dodatkowo – wkładkę mogą stosować nawet kobiety karmiące piersią, ponieważ lewonorgestrel uwalnia się do pokarmu w ok. 0,1%. Więcej o wkładce antykoncepcyjnej w naszym artykule, zachęcam do lektury: https://portal.abczdrowie.pl/wkladka-domaciczna. Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy