Brak miesiączki po założeniu spirali antykoncepcyjnej

Witam.
Zaczynam się już niepokoić. Ostatnio okres miałam 3 lutego z tym, że muszę zaznaczyć, że moje ostatnie cykle trwały 44dni 38 dni i dnia dzisiejszego nie ma aczkolwiek 10 marca przy podcieraniu pojawiła się krew i tak jest do dnia dzisiejszego.
Dodam jeszcze, że 4 lutego założyłam spirale i w tym miesiącu cztery razy współżyłam z mężem bez wytrysku we mnie.
Proszę o szybką odpowiedź. Z góry bardzo dziękuję.

Witam!

Przy stosowaniu wkładki wewnątrzmacicznej (spirali) mogą się pojawić niewielkie krwawienia międzymiesiączkowe, a krwawienia menstruacyjne bywają skąpe lub bardziej obfite.
Najprawdopodobniej opisywane przez Panią objawy są wynikiem zastosowania nowej metody antykoncepcyjnej i powinny ustąpić po około 3 cyklach.

Ponieważ niedługo po założeniu wkładki, może się ona lekko przesunąć, istnieje możliwość, że jej działanie antykoncepcyjne się obniżyło. Na kontrolę położenia spirali należy się udać do ginekologa po miesiączce.
Stosunek przerywany nie jest pewną metodą zapobiegania ciąży.

Ryzyko ciąży jest znikome (wkładki domaciczne cechują się bardzo dużą skutecznością antykoncepcyjną), ale ponieważ położenie spirali nie zostało jeszcze skontrolowane,  dla pewności może Pani wykonać test ciążowy. Do badania należy użyć porannego moczu, w którym stężenie oznaczanego hormonu jest największe.