Kiedy po założeniu spirali mogę uprawiać seks bez dodatkowych zabezpieczeń?

Witam! Dzisiaj założono mi spiralę i na razie mam niewielkie krwawienie. Chcę się dowiedzieć, kiedy będę mogła uprawiać seks oraz czy mój partner może zakończyć stosunek we mnie bez użycia prezerwatywy? Czy grozi to od razu ciążą? Jakie jest ryzyko zajścia w ciążę przy założonej spirali domacicznej? Jakie jest dokładne działanie tej wkładki i czy jest ono zależne od dnia cyklu, w którym została założona? Nie planujemy obecnie dzieci, więc wolałam się przed tym całkowicie zabezpieczyć. Jednak jak każda ingerencja w naturę coś może pójść nie tak i nie zadziałać, więc wolałabym mieć pewność.  Dziękuję za odpowiedź, pozdrawiam!
ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Jeżeli założono Pani wkładkę antykoncepcyjną wydzielającą hormon w ciągu pierwszych siedmiu dni cyklu to jest Pani już w pełni zabezpieczona i może się kochać "do końca" bez dodatkowych form antykoncepcji. Jeżeli wkładka została założona w innej fazie cyklu warto odczekać dodatkowe siedem dni stosując inne zabezpieczenie (prezerwatywy), po którym to czasie wkładka zacznie Panią w pełni chronić przed niechianą ciążą.

Pozdrawiam serdecznie!