Co oznacza to krwawienie podczas stosowania wkładki antykoncepcyjnej?

Dzień dobry. Od 3 lutego mam założona wkładkę mirena. System zakładany był podczas okresu. Po założeniu przez dwa dni mialam plamienia wiec stwierdzilam że okres się kończy. W 3 dniu z rana dość intensywne krwawienie. Dzis obudzilam sie z intensywniejszym krwawiwniem bez skrzepow. Nic mnie nie pobolewa. Czy powinno mnie to bardzo niepokoić?

Redakcja abcZdrowie

Dzień dobry,

wkładka antykoncepcyjna jest jedną z najbardziej skutecznych metod antykoncepcji. Zabieg założenia wkładki Mirena został przeprowadzony w najbardziej dogodnym czasie, czyli podczas miesiączki. Z Pani relacji wynika, że po założeniu tej wkładki przez dwa dni miała plamienie, natomiast w trzecim dniu doszło do pojawienia się dużego krwawienia. Nie ma Pani dolegliwości bólowych. Nie pisze Pani natomiast o tym, czy pojawiła się na przykład gorączka czy może jakaś wydzielina, która poza krwawieniem mogłaby być niepokojąca. Nie zmienia to faktu, że w tej sytuacji najlepiej byłoby się skontaktować z ginekologiem. O ile krótkotrwałe plamienie nie jest problemem, to już obfite krwawienie może nim być. Lekarz zapewne wykona badanie ginekologiczne i ewentualnie badanie USG, aby sprawdzić w jakim położeniu jest wkładka oraz czy istnieją jakieś nieprawidłowości, które mogły doprowadzić do takiej sytuacji. Z tego też względu zachęcamy do kontaktu z lekarzem i poddania się badaniu. Serdecznie pozdrawiamy i życzymy dobrego samopoczucia.

Zachęcamy także do zapoznania się z artykułami o podobnej tematyce:

https://portal.abczdrowie.pl/wkladka-domaciczna

https://portal.abczdrowie.pl/jakie-sa-skutki-uboczne-stosowania-wkladki-wewnatrzmacicznej

https://parenting.pl/wkladka-wewnatrzmaciczna-uwalniajaca-hormony-mirena

https://portal.abczdrowie.pl/zbyt-obfite-miesiaczki

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.