Zapytaj lekarza

7 3 9 , 8 6 2

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Czy odchody poporodowe mogły już zniknąć?

Witam. Czy to jest możliwe, zeby po niecałych 2 tygodniach od porodu metoda cięcia cesarskiego, odchody poporodowe ustaly? Na początku byky dość obfite, z dnia na dzień coraz mniej, pod końcówkę bylo lekki różowawe ze śluzem, może nawet delikatne brązowe. Proszę o odpowiedź.
KOBIETA, 27 LAT 2 miesiące temu

Wskazania do nacięcia krocza podczas porodu

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam,

tak, jest to możliwe, a w dodatku w przypadku cesarskiego cięcia nierzadko odchody połogowe zanikają wcześniej niż po porodzie siłami natury. Oczywiście nie sposób stwierdzić z całą pewnością, czy u Pani połóg przebiega prawidłowo, ponieważ to jest możliwe tylko po badaniu.

Najczęściej odchody zanikają około 4. tygodnia (a nawet i 6.), ale charakterystyczny jest ich białawy kolor w ostatniej fazie. Wspomina Pani o tym, że Pani odchody są brązowe czy różowe – zatem możliwe, że za kilka dni ponownie pojawi się plamienie, nawet dość obfite (choć powinno być zdecydowanie bardziej skąpe niż w ostatnim czasie).

Zachęcam do zapoznania się z naszym artykułem: https://portal.abczdrowie.pl/krwawienie-po-porodzie.

Jeżeli jednak zauważy Pani jakieś niepokojące symptomy: gorączkę czy pojawienie się obfitej wydzieliny (lub krwawienia) o niepokojącym zapachu, to niezwłocznie należy się skonsultować z ginekologiem.

Tutaj odnajdzie Pani więcej informacji: https://portal.abczdrowie.pl/powiklania-w-pologu.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.


Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy