Zapytaj lekarza

7 4 2 , 1 5 5

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Wpływ menopauzy na zdrowie

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam,

choć przyjmuje się, że połóg trwa ok. 6 tygodni, to w rzeczywistości niektóre dolegliwości mogą zaniknąć wcześniej – odchody połogowe mogą ustąpić nawet po 3 tygodniach od porodu. Bardzo ważna jest ich obserwacja, ponieważ oczyszczanie macicy następuje zazwyczaj stopniowo, a zanik krwawienia przebiega w kilku fazach.

Zachęcam do lektury tego materiału: https://portal.abczdrowie.pl/krwawienie-po-porodzie.

Początkowo krwawienie jest silne, z czasem powinno osłabnąć i zamienić się w plamienie – czerwone lub brązowe, aż wreszcie wydzielina powinna być żółta lub biała. Do zatrzymania odchodów połogowych zazwyczaj dochodzi z objawami towarzyszącymi. Są to bóle podbrzusza i gorączka, może też pojawić się wydzielina o silnym, nieprzyjemnym zapachu świadczącym o infekcji bakteryjnej.

Więcej informacji o połogu odnajdzie Pani w naszym artykule: https://portal.abczdrowie.pl/powiklania-w-pologu.

Jeśli nie zaobserwowała Pani nic niepokojącego, a wątpliwości budzi tylko ustąpienie krwawienia, to prawdopodobnie nie ma powodu do obaw. Proszę jednak pamiętać, że każda kobieta po zakończeniu połogu obowiązkowo powinna stawić się na kontroli ginekologicznej po upływie 6 tygodni lub wcześniej, jeżeli pojawiają się niepokojące symptomy.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy