Zapytaj lekarza

7 4 2 , 1 5 0

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Co oznacza ta żółta wydzielina po porodzie?

Witam Jestem miesiąc po porodzie naturalnym krwawienie ustalo jednak pojawiła się żółta wydzielina z pochwy i okolic odbytu. Poród zakończony nacięciem krocza z użyciem proznociagu w 36tc. Ból krocza odczuwam nadal okolice krocza jest czerwona a rana szczypie. Założono szwy rozpuszczalne ale nie wiem czy do końca się rozpuscily część z nich wypadła. Mam wrażenie ogromnej dziury w pochwie. Czy to wszystko jest normalne?
KOBIETA, 31 LAT 2 miesiące temu

Zmniejszanie bólu porodowego - masaż pleców

Ból odczuwany podczas porodu jest bardzo silny. Czasem wręcz nie do zniesienia. Jak sobie z tym radzić? Sposobem na złagodzenie bólu może być masaż pleców.

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam,

w przeciągu pierwszych 6 tygodni po porodzie, czyli w trakcie trwania połogu, może pojawiać się nawet pokaźna ilość wydzieliny, zwanej odchodami połogowymi. Początkowo jest to krew wraz ze skrzepami, później krwawienie słabnie i przypomina to miesiączkowe. W ostatnich tygodniach wydzielina powinna przybrać kolor żółty, a następnie stopniowo zaniknąć. To, co powinno budzić niepokój w okresie połogu, to nieprzyjemny zapach wydzieliny czy dodatkowe dolegliwości w postaci gorączki, dreszczy czy bólu podbrzusza – to może wskazywać na infekcję, wymagającą niezwłocznego skonsultowania się z ginekologiem.

Więcej informacji pod tym adresem: https://portal.abczdrowie.pl/powiklania-w-pologu.

Natomiast jeżeli wydzielina sączy się także z odbytu to nie jest to fizjologiczny proces i również oznacza konieczność konsultacji lekarskich. Jeżeli nie zaszła pomyłka i faktycznie wydzielina wydobywa się także z odbytu, to proszę nie zwlekać z wizytą u lekarza.

Proszę również pamiętać, że niezależnie od tego, czy połóg przebiega bez zakłóceń, czy też cokolwiek budzi Pani wątpliwości, po zakończeniu połogu, czyli po około 6 tygodniach od porodu, wskazana jest kontrolna wizyta u ginekologa. Ma ona na celu ustalenie, czy okres połogu dobiegł końca i czy nie ma żadnych powikłań.

Być może przydatny okaże się także ten materiał: https://portal.abczdrowie.pl/zolte-uplawy-przyczyny-leczenie.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy