Czy to normalne przy kolejnej ciąży?

Rodziłam teraz w ten piątek (08.07) mamy obecnie 12.07 ja od wczoraj nie krwawię nawet nie plamie ! Dodam, ze poród był bardzo szybki trwał 9 min bez pęknięcia, nacięcia krocza oraz bez szwów. W poprzedniej ciąży krawilam przez 2tyg Zastanawiam się czy to normalne, ze teraz nic…

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

krwawienie po porodzie to naturalny etap połogu. Samo krwawienia może trwać nawet kilka tygodni, choć zazwyczaj kończy się ono przed upływem dwóch tygodni. Po tym czasie zaobserwować można wydalanie odchodów połogowych, które może trwać do końca połogu.

Wraz z czasem krwawienia i plamienia zmniejszają się aż do całkowitego oczyszczenia macicy. Po zakończeniu okresu połogu należy udać się do ginekologa, aby sprawdzić, czy macica prawidłowo się obkurczyła.

W Pani przypadku krwawienie po porodzie trwało bardzo krótko, bo tylko 3 doby. Proszę więc zgłosić się do szpitala, w którym Pani rodziła bądź do lekarza, aby sprawdzić, czy nie doszło do zatrzymania odchodów połogowych, co mogłoby doprowadzić do zakażenia wewnątrzmacicznego.

Podobne pytania znaleźć można poniżej:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/brak-krwawienia-po-porodzie-a-zakonczenie-pologu,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/dlaczego-odchody-popologowe-juz-sie-zatrzymaly.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.