Czy to krwawienie było spowodowane zmęczeniem?

Witam, 30.03.23 miałam cesarskie cięcie. około tydzień po miałam lekkie krwawienia, odchody poporodowe. Potem tylko delikatnie brunatną wydzielinę. 3 dni temu pojawiło się u mnie delikatnie krwawienie, które na drugi dzień ustąpiło. W tym dniu byłam w dłuższej trasie samochodem jako pasażer, trochę więcej chodziłam, również po schodach. Możliwe jest to, że się przemęczyłam i efektem było to krwawienie? Czy może to być inna przyczyna? Dzisiaj znów pojawiło się krwawienie, ale tak jak 3 dni temu byłam bardziej aktywna niż na codzień. Pozdrawiam,

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

od porodu minęło zaledwie kilka tygodni, co oznacza, że nadal przechodzi Pani połóg. W tym czasie mogą występować plamienia o różnym charakterze, które związane są z oczyszczaniem macicy po porodzie.

Odchody połogowe powinny zmniejszać się wraz z upływem czasu. Jeśli po ich ustaniu, krwawienie pojawia się ponownie, to konieczny jest kontakt z lekarzem. Zdaniem naszej ekspertki może to bowiem oznaczać nieprawidłowe gojenie macicy, zapalenie błony śluzowej macicy, a nawet obecność resztek tkanki łożyskowej. Oczywiście również wysiłek fizyczny mógł mieć wpływ na pojawienie się krwawienia, ale lepiej udać się do ginekologa, aby sprawdził, czy wszystko jest w porządku.

Podobne pytania umieszczamy poniżej:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/ile-trwa-krwawienie-po-porodzie,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czy-to-normanle-ze-krwawienie-po-cesarskim-cieciu-ustapilo-tak-szybko,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/jak-dlugo-beda-trwac-krwawienia-po-cc.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.