Dlaczego mam wciąż te krwawienia poporodowe?

Witam. Jestem 3 miesiące po cesarskim cięciu. Była to druga ciąża, tym razem bliźniacza. Obserwuję trochę niepokojące objawy. Nie wiem czy powinnam się tym martwić czy to naturalne. Najpierw dość długo odchody poporodowe ciągle sie pojawialy, w zasadzie aż do wystąpienia pierwszej miesiączki. Trwała ona ponad tydzień, potem był tydzien przerwy i znowu wystąpiło krwawienie. Dodam że karmię piersią wiec nei wiem czy to też może mieć na to wpływ. Dziękuje za odpowiedz
KOBIETA, 39 LAT 9 miesięcy temu

Palenie w ciąży - świadomy wybór

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam,

trudno odpowiedzieć na Pani pytanie, ponieważ nie wspomina Pani, jak długo pojawiały się odchody połogowe oraz jak przebiegał sam połóg i kiedy pojawiła się pierwsza miesiączka. Jeżeli karmi Pani piersią, to pojawienie się miesiączki po zaledwie 2 miesiącach nie jest stosunkowo częstym zjawiskiem. Zachęcam do lektury naszego materiału: https://parenting.pl/odchody-pologowe.

Zdecydowanie sugeruję wizytę u ginekologa – zwłaszcza, że powinna Pani odbyć taką wizytę po zakończeniu połogu. By móc powiedzieć coś więcej, konieczne jest badanie ginekologiczne oraz USG transwaginalne. Być może zainteresuje Panią ten artykuł: https://portal.abczdrowie.pl/miesiaczka-po-porodzie.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy