Dlaczego mam bóle mięsiączkowe po cesarce?

Witam. Jestem prawie 6 tygodni po porodzie metodą cięcia cesarskiego. Karmię piersią, ale ociągane mleko jest laktatorem i dziecko karmione butelką. Odchody poporodowe ustąpiły po 2 tygodniach. Rana dobrze sie goi. Jeszcze nie współżyłam. Nic szczególnego nie działo się przez ten czas. Od kilku dni zaczęłam mieć bóle menstruacyjne. Dokładnie takie same jak przy miesiączce przed ciążą, zazwyczaj miesiączki miałam bolesne. Miesiaczki jeszcze nie dostalam, krwawień żadnych nie ma, samopoczucie również dobre. Co moze oznaczać ten ból?

Redakcja abcZdrowie

Witam,

ten ból może oznaczać obkurczanie się macicy do pierwotnych rozmiarów (czyli sprzed okresu ciąży), ale także zbliżającą się menstruację. Co prawda u kobiet karmiących własnym pokarmem niemal nie zdarza się, by menstruacja pojawiła się tak szybko – wysokie stężenie prolaktyny hamuje czynności jajników – jednak nie można takiej sytuacji całkowicie wykluczyć.

Więcej informacji pod tym adresem: https://portal.abczdrowie.pl/miesiaczka-po-porodzie.

Być może odpowiedź eksperta na to pytanie zainteresuje Panią: https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czy-bol-podbrzusza-po-pologu-jest-powodem-do-niepokoju.

Ponieważ jednak po połogu każda kobieta powinna skonsultować się z ginekologiem, konieczne jest, by specjalista zbadał młodą matkę i upewnił się, że macica obkurczyła się właściwie, sugeruję umówienie się na wizytę. Rozwieje to Pani wątpliwości oraz pozwoli na ustalenie źródła Pani bólu.

Być może przydatny okaże się ten materiał: https://parenting.pl/bole-brzucha-podczas-pologu.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.