Czy ból podbrzusza po połogu jest powodem do niepokoju?

Dzień dobry,
jestem już ponad 8 tygodni po porodzie (krwawienie skończyło mi się przed 6 tygodniem, później pojawiło w 7 tygodniu, na kilka dni - lekkie brunatne krwawienie, do tego pojawił się również lekki, ale ciągły ból podbrzusza, który trwa do dnia dzisiejszego.
Czy ten ból podbrzusza w takim późnym okresie jest powodem do niepokoju?
Z góry dziękuję za odpowiedź.

KOBIETA ponad rok temu

Witam serdecznie,

dolegliwości bólowe podbrzusza po porodzie są związane ze zwijaniem się macicy. Podczas karmienia piersią wydziela się oksytocyna, która powoduje te skurcze macicy. Nie jest to objaw niepokojący. W przypadku bardzo silnych dolegliwości można zastosować łagodne środki przeciwbólowe.
Wraz z upływem czasu dolegliwości te powinny się zmniejszać. Natomiast jeśli tak się nie dzieje, a dolegliwości wręcz się nasilają i towarzyszy im nieprawidłowa wydzielina z dróg rodnych, wskazana jest konsultacja ginekologiczna.

Pozdrawiam