Czy osoba w ciąży może karmić piersią?

Dzień dobry. Mam pytanie związane z karmieniem piersią. Jestem w 6 tygodniu ciąży. Mam 11 miesięczną córeczkę, którą karmie piersią. Dzisiaj na wizycie u lekarza, ginekolog powiedział mi ze muszę odstawić dziecko od piersi ponieważ mogę poronic. Mowil ze macica sie kurczy. Wiecej powodów nie podal. Ja czytając na Internecie nie znalazlam rzadnych przeciw wskazań do przerwania karmienia. Poza tym coreczka nie zaśnie bez piersi. Proszę mi doradzić co mam zrobić. Karmić czy przerwac karmienie.

Lek. Michał Lenard

Powinna Pani zastosować się do zaleceń lekarza i odstawić córeczkę od karmienia piersią. W skrócie mówiąc: oksytocyna - hormon, który odpowiada za wypływanie mleka z piersi działa również na macicę, powodując jej skurcze (np. przy porodzie), dlatego przy karmieniu piersią występuje większe ryzyko poronienia. Pozdrawiam!