Ból podbrzusza 2 miesiące po porodzie

Witam. Jestem 2 msc po porodzie i od jakiś 2 tyg boli mnie strasznie podbrzusze tak jak na miesiączkę. Dodam, że nie współżyłam tylko miały miejsce pieszczoty. Karmię cały czas córkę piersią. czym może byc spowodowany taki ból?

Lek. Marta Gryszkiewicz

Jest Pani już po okresie połogu, a więc macica powinna być już całkowicie obkurczona.
Tego typu dolegliwości powinny zostać skonsultowane u lekarza ginekologa.
Niezbędne będzie wykonanie badania ginekologicznego, być może także USG. Wskazane wykonanie badania cytologicznego, jeśli takowe nie zostało jeszcze zrobione po porodzie.