Co oznacza taki brązowy śluz po porodzie?

2 miesiące temu urodziłam przez cc, od początku karmiłam piersią rownież odciągając pokarm i podając w butelce. Obecnie jedynie karmię odciaganym mlekiem. Krwawienie poporodowe utrzymywało sie do 4 tyg po porodzie, natomiast w 6 tygodniu od porodu dostałam miesiączkę. Trwała ok. 5 dni. Obecnie jestem w 8 tyg po porodzie i dzisiaj pojawil sie gesty śluz przypomninajacy ten zaraz po porodzie i jest on koloru brązowego. Czy to możliwe ze sa to jeszcze efekty oczyszczania sie organizmu po ciąży, czy może jest to coś co należy skonsultować ze specjalistą?
KOBIETA, 26 LAT 2 miesiące temu

Negatywne skutki palenia u kobiet w ciąży

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam,

okres regeneracji po porodzie książkowo trwa ok. 6 tygodni, jednak każda ciąża i każdy poród jest inny, dlatego i połóg u jednych kobiet trwa krócej, a u innych dłużej.

Śluz, o którym Pani wspomina może być związany z procesem oczyszczania, jednak nie można tego uznać za pewnik, zwłaszcza, że wspomina Pani o tym, że odchody połogowe ustały około 4. tygodnia, a następnie pojawiła się miesiączka.

Warto byłoby więc skonsultować ten stan z ginekologiem. Jest to dobry czas na wizytę kontrolną, ponieważ po zakończonym połogu każda kobieta powinna udać się do specjalisty w celu oceny rany poporodowej oraz przebiegu połogu.

Szczegółowe informacje dotyczące połogu znajdzie Pani również w naszym artykule dostępnym pod linkiem: https://portal.abczdrowie.pl/polog. Zachęcam do lektury.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy