Co oznacza taki brązowy śluz po porodzie?

2 miesiące temu urodziłam przez cc, od początku karmiłam piersią rownież odciągając pokarm i podając w butelce. Obecnie jedynie karmię odciaganym mlekiem. Krwawienie poporodowe utrzymywało sie do 4 tyg po porodzie, natomiast w 6 tygodniu od porodu dostałam miesiączkę. Trwała ok. 5 dni. Obecnie jestem w 8 tyg po porodzie i dzisiaj pojawil sie gesty śluz przypomninajacy ten zaraz po porodzie i jest on koloru brązowego. Czy to możliwe ze sa to jeszcze efekty oczyszczania sie organizmu po ciąży, czy może jest to coś co należy skonsultować ze specjalistą?

Redakcja abcZdrowie

Witam,

okres regeneracji po porodzie książkowo trwa ok. 6 tygodni, jednak każda ciąża i każdy poród jest inny, dlatego i połóg u jednych kobiet trwa krócej, a u innych dłużej.

Śluz, o którym Pani wspomina może być związany z procesem oczyszczania, jednak nie można tego uznać za pewnik, zwłaszcza, że wspomina Pani o tym, że odchody połogowe ustały około 4. tygodnia, a następnie pojawiła się miesiączka.

Warto byłoby więc skonsultować ten stan z ginekologiem. Jest to dobry czas na wizytę kontrolną, ponieważ po zakończonym połogu każda kobieta powinna udać się do specjalisty w celu oceny rany poporodowej oraz przebiegu połogu.

Szczegółowe informacje dotyczące połogu znajdzie Pani również w naszym artykule dostępnym pod linkiem: https://portal.abczdrowie.pl/polog. Zachęcam do lektury.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.