Zapytaj lekarza

7 4 2 , 4 7 1

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Czy powinno mnie to już zaniepokoić?

Witam.. Jutro minie 6 tygodni od porodu który zakończył się cesarskim cięciem. Nadal choć bardzo rzadko pojawiaja się u mnie odchody połogowe które mają barwę krwistoczerwona. Czy połóg trwa równe 6 tygodni bez żadnych odstępstw od normy? Czy powinno mnie to już zaniepokoić?
KOBIETA, 24 LAT ponad rok temu

Wskazania do nacięcia krocza podczas porodu

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam, 6 tygodni połogu oznacza orientacyjny okres następujący po porodzie, w którym kobieta dochodzi do sił i zdrowia. Jest to długość umowna, zależna od wielu czynników. Odchody połogowe są bardzo intensywne zwłaszcza w pierwszych dniach tego okresu, wówczas też mają barwę jasnoczerwoną i zawierają skrzepy. Z czasem powinno ich być coraz mniej, coraz bardziej mogą przypominać zwykłą miesiączkę aż do zupełnego ustania. Teoretycznie powinny występować ok. 10 dni w dużym nasileniu i zmieniać swój kolor aż po jasnobrązowy/żółty. Niepokój powinny budzić zwłaszcza, gdy ich ilość się nie zmniejsza a kolor jest intensywnie czerwony albo kobiecie towarzyszy gorączka. Dokładniej ten problem został opisany tutaj: https://portal.abczdrowie.pl/powiklania-w-pologu. Krwawienia mogą być ciemniejsze i nasilać się także po wysiłku fizycznym, więc proszę zwrócić uwagę na ten aspekt. Dodatkowo Pani niepokój powinny budzić inne dolegliwości – ból brzucha albo przykry zapach odchodów połogowych. Zachęcam do zapoznania się z artykułem, który szczegółowo tłumaczy kwestię krwawień poporodowych: https://portal.abczdrowie.pl/krwawienie-po-porodzie. Niemniej zachęcam do kontaktu – oczywiście telefonicznego – z lekarzem, najlepiej ginekologiem. Już krótka teleporada powinna wystarczyć, by określić poziom Pani problemu i ocenić czy potrzebna jest interwencja medyczna. Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy