Jasnoczerwona krew tydzień po połogu

witam mam takie pytanie jestem 5 tygodniu po porodzie,tydzień temu skończył mi się połóg ale dzisiaj załważyłam jasno czerwoną krew na podpasce co to może być.Proszę o odpowiedz

Witam,
Początkowo, przez pierwsze 1-3 dni po porodzie od momentu urodzenia łożyska, wydzielina jest krwista i dość obfita, wygląda tak, jak bardzo obfita miesiączka. Może się pojawiać i znikać, powodując plamienie raz na jakiś czas lub płynąć bez przerw. Około 5-6 dnia wydzielina przybiera kolor różowawo-brązowy. Około 10-14 dnia pojawia się biaława wydzielina, co jest spowodowane zwiększoną ilością leukocytów w odchodach. Po 4 tygodniu wydzielina jest bardziej skąpa i wodnista. Może być wtedy żółtawa lub bezbarwna. Odchody połogowe zanikają między 4 a 6 tygodniem połogu.

Odchody poporodowe przez cały czas powinny być raczej bez zapachu. Nieprzyjemny zapach z pochwy po porodzie wymaga wizyty u lekarza. Konsultacja z lekarzem jest niezbędna także wtedy, jeśli wydzielina jest jasnoczerwona po 4 dniu od porodu. Kobieta w połogu mająca dreszcze i gorączkę również powinna zgłosić się do lekarza. Zbyt silne krwawienie po porodzie to takie krwawienie, które wymaga wymiany podpaski już po godzinie - oznacza ono późny krwotok poporodowy i wymaga jak najszybszej opieki medycznej.

pozdrawiam!