Jak długo może trwać krwawienie poporodowe?

Jestem 7 tygodni po porodzie i nadal krwawię. Rodziłam naturalnie, bez nacięcia, choć mój syn urodził się bardzo duży. Na początku połogu było wszystko ok., w 4 tygodniu połogu miałam 1 dzień przerwy, a potem od nowa, lecz teraz moje krwawienie wygląda tak: rano trochę krwawię, później jest brązowa wydzielina, a wieczorem i w nocy nic nie leci.
Czy to jest normalne i czy to oznaka zbliżającego się końca połogu, czy coś jest nie tak?
Bardzo proszę o radę.

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie,
Na podstawie Pani opisu można przypuszczać, iż nie dzieje się nic niepokojącego. Krwawienie poporodowe, które może przechodzić w plamienia może trwać nawet do ósmego tygodnia po rozwiązaniu. Zmniejszone nasilenie dolegliwości może świadczyć o zbliżającym się końcu okresu połogu.
Jeśli cokolwiek budzi Pani niepokój warto skonsultować się ze specjalistą ginekologiem.