Co oznacza to brązowe plamienie po połogu?

Witam urodziłam dziecko . Miałam łyżeczkowanie w 4 dobie w szpitalu , przepisany antybiotyk do domu i zastrzyki , krwawiłam prawidłowo do żółtego koloru skończyło mi się krwawienie 4 tygodniu pologu tydzien był przerwy. Zaczęłam czuć bol brzucha piersi i pelna tak jak przed okresem ... w 5 tygodniu pologu zaczęłam krwawić najpierw brązowa tak jak kiedyś zaczynał mi się okres i zaczęło zmieniać krew kolor na żywszy kolor jasny . Temperatury nie mam ale już tydzień krwawie tak jak na miesiączkę myślałam że skończy się już krwawienie a tu widać że to jeszcze nie koniec myślę że to miesiączkę dostałam bo nie karmie piersia . Nic mnie w pochwie nie boli tylko podbrzusze jak na miesiączkę . Co to może być czy to jest prawidłowe? Jeśli to miesiaczka to może krwawienie się przedłużyć? Jutro mija już 6 tydz od porodu ..Krwawienie jest inne niż kiedyś miałam miesiączkę takie żywsze podkreślam ze po porodzie w 29 dniu zaczęłam brać tabletki antykoncepcyjne Sylvia 30 . Proszę o radę

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

skoro po porodzie rozpoczęła Pani stosowanie doustnej antykoncepcji hormonalnej, to bardzo możliwe, że krwawienie to ma związek z przyjmowaniem tabletek antykoncepcyjnych.

Może to być zarówno krwawienie z odstawienia, jak i krwawienie będące jednym ze skutków ubocznych tej formy antykoncepcji. Takie działania niepożądane najczęściej są widoczne w pierwszych miesiącach przyjmowania tabletek antykoncepcyjnych.

Niedawno skończył się Pani połóg, dlatego powinna Pani odbyć wizytę kontrolną u ginekologa, do której gorąco zachęcamy. Podczas wizyty proszę wspomnieć lekarzowi o tych krwawieniach.

W naszym serwisie pojawiały się pytania o krwawienie po połogu. Poniżej umieszczamy przykładowe z nich:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/krwawienie-po-pologu, https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/krwawienie-po-porodzie-i-pologu, https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/jak-wyglada-okres-po-porodzie.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.