Co oznaczają te brązowe plamienia?

Czy jak nie biorę tabletek anty ogólnie a chciałam przesunąć okres i teraz zażywam microgynon 21 (kiedyś je brałam jak stosowałam antykoncepcję) i czy jak mam jakieś małe plamienia brązowe to może to być z tabletek?
KOBIETA, 27 LAT 8 miesięcy temu

Pierwsza wizyta ginekologiczna przed antykoncepcją

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam serdecznie,

jak najbardziej - brązowe plamienia mogą być skutkiem ubocznych zażywanych tabletek antykoncepcyjnych. To jedne z najczęściej występujących działań niepożądanych zwłaszcza na początku przyjmowania doustnej antykoncepcji hormonalnej.

W pierwszych miesiącach przyjmowania tabletek mogą pojawiać się delikatne plamienia bądź krwawienia, które są reakcją na dostarczaną dawkę hormonów.

Inni użytkownicy naszego serwisu zadawali podobne pytania. Znajdzie je Pani pod poniższymi linkami:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/plamienia-przy-tabletkach-ovulastan, https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/brazowe-plamienia-przy-tabletkach-antykoncepcyjnych, https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/plamienia-przy-tabletkach-yaz.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty