Dlaczego mam to brązowe plamienie po ciąży?

Witam W kwietniu urodziłam dziecko po 6 tygodnia skończył się połóg i 2 tygodnie później dostałam miesiączkę. Pierwszy tydzień była normalna. Ale trwa dalej a leci już 3 tydzień, teraz jest brązowe plamienie i nie wiem czy to normalne bo zaraz powinnam dostać znowu kolejną miesiączkę.

Redakcja abcZdrowie

Witam,

pierwsze miesiączki po porodzie mogą być nieregularne i różnić się od miesiączek, które występowały przed porodem. Jest to sprawa indywidualna, gdyż u niektórych kobiet mogą stać się one bardziej obfite, zaś u innych mniej.

Niemniej jednak w większości przypadków pierwszy okres po porodzie jest bardziej obfity, co związane jest z szeregiem zmian, które zaszły w kobiecym organizmie. Może też się wydłużyć, choć 3-tygodniowe krwawienie lub plamienie powinno zostać skonsultowane z ginekologiem.

Ponadto każda kobieta po skończonym połogu powinna udać się do ginekologa, aby sprawdzić swój stan po porodzie, więc tym bardziej zachęcamy do wizyty lekarskiej.

O tym jak mogą wyglądać miesiączki po porodzie przeczyta Pani w jednym z naszych artykułów po kliknięciu w link: https://portal.abczdrowie.pl/miesiaczka-po-porodzie.

Przydatne mogą okazać się również odpowiedzi na podobne pytania: https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/ile-trwa-pierwszy-okres-po-porodzie, https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czy-ten-pierwszy-brazowy-okres-po-porodzie-jest-niepokojacy.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.