Dlaczego mam to brązowe plamienie po ciąży?

Witam W kwietniu urodziłam dziecko po 6 tygodnia skończył się połóg i 2 tygodnie później dostałam miesiączkę. Pierwszy tydzień była normalna. Ale trwa dalej a leci już 3 tydzień, teraz jest brązowe plamienie i nie wiem czy to normalne bo zaraz powinnam dostać znowu kolejną miesiączkę.
KOBIETA, 36 LAT około miesiąca temu

Kiedy duża wada wzroku jest wskazaniem do cesarskiego cięcia?

Jednym ze wskazań do wykonania cesarskiego cięcia jest duża wada wzroku u kobiety. Jak poważna musi to być wada? Obejrzyj film i dowiedz się więcej o wskazaniach do CC.

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam,

pierwsze miesiączki po porodzie mogą być nieregularne i różnić się od miesiączek, które występowały przed porodem. Jest to sprawa indywidualna, gdyż u niektórych kobiet mogą stać się one bardziej obfite, zaś u innych mniej.

Niemniej jednak w większości przypadków pierwszy okres po porodzie jest bardziej obfity, co związane jest z szeregiem zmian, które zaszły w kobiecym organizmie. Może też się wydłużyć, choć 3-tygodniowe krwawienie lub plamienie powinno zostać skonsultowane z ginekologiem.

Ponadto każda kobieta po skończonym połogu powinna udać się do ginekologa, aby sprawdzić swój stan po porodzie, więc tym bardziej zachęcamy do wizyty lekarskiej.

O tym jak mogą wyglądać miesiączki po porodzie przeczyta Pani w jednym z naszych artykułów po kliknięciu w link: https://portal.abczdrowie.pl/miesiaczka-po-porodzie.

Przydatne mogą okazać się również odpowiedzi na podobne pytania: https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/ile-trwa-pierwszy-okres-po-porodzie, https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czy-ten-pierwszy-brazowy-okres-po-porodzie-jest-niepokojacy.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty