Dlaczego mam takie plamienie z dróg rodnych?

Witam,mam 29 lat i regularne miesiaczki. Miesiąc temu wykonywałam komplet badań ginekologicznych razem z cytologią, wszystko wyszło dobrze. Skończyłam okres 4 lutego, a 13 lutego dostalam plamienie, z początku delikatne teraz mija druga doba i jest obfite. Kolor brunatno- czerwony, jestem zaniepokojona. Ciążę wykluczam, nie zaczęłam tez w tym czasie antykoncepcji, wszystko było bez zmian. Czy powinnam zgłosić sie z tym do ginekologa? Pozdrawiam

Redakcja abcZdrowie

Witam,

dobrze by było zgłosić się do ginekologa, zwłaszcza, jeśli nie stosuje Pani antykoncepcji hormonalnej, z którą to plamienie mogłoby być związane.

Przyczyn takiego plamienia jest naprawdę dużo. Może to być nadżerka szyjki macicy, endometrioza, zaburzenia hormonalne lub po prostu infekcja. Plamienie, które pojawia się po miesiączce może też sygnalizować powstanie mięśniaka macicy bądź torbieli na jajniku i tylko badanie ginekologiczne może wykluczyć lub potwierdzić tę hipotezę.

Zdarza się, że torbiele pojawiają się niespodziewanie w ciągu jednego cyklu.

Podobne pytania innych użytkowniczek znajdzie Pani poniżej: https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/brazowe-plamienie-tydzien-po-miesiaczce, https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/plamienia-w-tydzien-po-miesiaczce, https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/plamienia-tydzien-po-miesiaczce.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.