Czy plamienie z dróg rodnych samo się zakończy?

Witam mam 22 lata , od zawsze miałam nieregularne miesiączki były to dość delikatne odchylenie, ostatnia zdarzyło mi się mieć okres co dwa tygodnie. Potem wszystko wróciło do normy jednak podczas tej miesiączki krwawienie utrzymymywalo się 9 dni a teraz pojawiła się brązowa wydzielina pełna tak jakby małego łuszczącego się naskórka, czy skrzepów łącznie trwa to ok. 13 dni. Nie mam boli brzucha ale czuję lekkie kłucie od czasu do czasu w prawym jajniku i bolą mnie plecy na dole. Jestem teraz zagranica więc chciałabym iść dopiero jak wrócę do ginekologa czy to plamienie ustąpi samo?

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

niestety nie jesteśmy w stanie odpowiedzieć na pytanie, czy plamienie, którego Pani doświadcza ustąpi samoistnie.

Zaburzenia miesiączkowania mogą mieć wiele różnych przyczyn i tylko ginekolog po zbadaniu Pani będzie mógł udzielić rzetelnych informacji na ten temat.

Wśród możliwych przyczyn długotrwałego plamienia wyróżnić można zaburzenia hormonalne, polipy, mięśniaki, nadżerkę szyjki macicy bądź niedomogę lutealną. Proszę więc udać się do lekarza tak szybko, jak to możliwe.

W naszym serwisie pojawiały się podobne pytania. Poniżej umieszczamy linki kierujące do nich:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/co-jest-przyczyna-takiego-plamienia,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/dlugotrwale-plamienie-co-to-oznacza,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/dlugotrwale-brazowe-plamienia-co-sie-dzieje.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.