Długotrwałe brązowe plamienia - co się dzieje?

Witam,
mam problem, mam 23 lata i od zawsze miałam nieregularny okres. Lekarz przepisał mi tabletki na wyrównanie cyklu, przez 3 lata zmieniałam je 4 razy i przytyłam 20 kg. Rok temu odstawiłam tabletki i ostatni okres miałam w czerwcu, później w grudniu 2 dni i teraz od miesiąca bez przerwy mam brązowe plamienia, codziennie. Co może być przyczyną?
Dodam, że nie ma to zapachu jako takiego i nic mnie nie boli.

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie!

Niewątpliwie długotrwałe występowanie dolegliwości wymaga niezwłocznej konsultacji z lekarzem specjalistą ginekologiem. Fakt pojawienia się brązowej wydzieliny z dróg rodnych może mieć kilka przyczyn. Wśród młodych kobiet są to najczęściej zaburzenia hormonalne. Zmiany takie jak nadżerki, polipy czy mięśniaki macicy mogą dawać podobne objawy. Wizyta u lekarza powinna wyjaśnić przyczynę dolegliwości.